מהם הפרמטרים של תמחור מוצרים?

תמחור מוצרים

תמחור מוצרים הוא משימה קשה עבור בעלי עסקים, זאת מאחר ולא קיימת שיטה אחת הזהה לכולם. בשל כך, יש להתחשב בפרמטרים ספציפיים לכל עסק, זאת כדי לקבוע את המחיר המניב תשואה נאה מחד – אך הוגן והגיוני כלפי הצרכן מאידך. ראשית, נבין מהם המונחים העיקריים בנושא: משמעותם של המונחים "המחרה" או: "תמחור מוצרים", קשורים לקבלת ההחלטה הסופית שלנו כבעלי עסקים בנוגע למחיר המוצר. עיסוק בשאלה: כמה יעלה לצרכן שירות או מוצר המסופק על ידינו? ומתן מענה לשאלה זו מאפשר את פיתוחה של תכנית עסקית שתהיה יעילה ומניבה יותר בעתיד.

השאירו את פרטי הקשר שלכם ונחזור אליכם בהקדם כדי שתוכלו לקבל סוף סוף שליטה פיננסית

מהם הפרמטרים לתמחור מוצרים?


קיימים מספר פרמטרים בהם עלינו להתחשב כאשר נקבע מחיר:

  • איכות המוצר ואופן הייצור – כמה עולה לנו לייצר אותו? מהו המחיר שנקבע? זאת תוך כוונה שיהיה גבוה מספיק כדי לכסות את העלויות ולספק לנו רווחה כלכלית?
  • כיצד באמצעות ההמחרה יכוסו כלל ההוצאות? האם בעת הפקת דוח תזרים מזומנים רבעוני או שנתי נהיה עדים לעלייה מבורכת בנתונים הקשורים להכנסת מזומנים לקופת החברה, או שיתגלו חוסרים?
  • בחינת המתחרים – מהו המחיר שהמתחרים שלנו קבעו לאותו מוצר, וכיצד אסטרטגיית השיווק שלנו תשפיע על יכולתנו לתמחר את אותו המוצר במחיר שונה?
  • חישובים ואסטרטגיות כלכליים, לאן פנינו מועדות? מהן ההכנסות התקופתיות שלנו כיום כבית עסק שמטרתו היא ייצור רווח, באילו כמויות אנחנו שואפים למכור את המוצר שלנו וכמה נמכר כיום בפועל? האם קיימת תכנית עסקית מפורטת ועדכנית עבור העסק?

הקשר בין תמחור מוצרים למיצוב ומיתוג העסק

כיום ברור כי קיים קשר בין תמחור לבין מיתוג, וכי צרכנים שמים דגש על חיפוש אחר תשובה לשאלה: האם בית העסק נאמן לערכים עליהם הוא מכריז כמזוהים עם המיתוג שלו? למשל, חברה המגדירה את מוצר הדגל שלה כמיוצר מחומרים איכותיים בלבד, אל לה מלהשתמש בעת ייצור מוצר זה מעתה והלאה בחומרי גלם פגומים וזולים לשם חיסכון בהוצאות, פן הדבר יתגלה. במידה וימצא פער בין ההכרזות הרשמיות לבין הממצאים בפועל – הדבר יפגע באמינות בית העסק ולצניחה במכירות.

ליווי עסקי

בעוד בעלי עסקים עסוקים בעניינים כמו תמחור שירותים ומוצרים, מטרתם של שירותי ליווי עסקי היא לסייע לבעל העסק לקדם את מוצריו. ליווי עסקי מוצלח יכול ליצור שינוי חיובי חד ולא אחת יוביל עסק מדשדש להצלחה גדולה. שכירת יועצים חיצוניים תאפשר ראייה אובייקטיבית ומקצועית שתעזור לכם להציב יעדים ריאליים להמשך. תפקידו של היועץ העסקי הוא למפות את החברה מבחינה פיננסית, כחלק מהליך של ניהול פיננסי יעיל.


לסיכום, אם טרם התנסיתם בעצמכם בטכניקת תמחור מוצרים, ואם מושגים כמו "תמחור ותמחיר"  זרים לכם, טוב תעשו אם תעזרו באנשי מקצוע שיוליכו אתכם בדרך אל ההצלחה עליה חלמתם. תכנית עסקית מגובשת היטב וכן ההתמקדות בתמחור נכון של מוצרים, יכולים להפוך למפתח להצלחה כלכלית מטאורית.

תוכן עניינים

תכנים פיננסיים מרתקים מחכים לך בניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן